سایت پرواز کوه خلیل سیلوانا – آذربایجان غربی

پس از نام گذاری شهر سیلوانا به عنوان شهر پاراگلایدر ایران سردار سلیم آبادی رئیس انجمن های هوایی کشور ظرفیت های طبیعی و بی نظیر منطقه کوه خلیل بخش سیلوانا را علت این نام گذاری دانست.

انجمن مجازی ورزش های هوای ایران  به نقل از سیلوانا نیوز ؛ بعد از اتمام سومین جشنواره کشوری پاراگلایدر به میزبانی بخش سیلوانا در سایت بین المللی کوه خلیل  ونام گذاری شهر سیلوانا به عنوان شهر پاراگلایدر ایران مصاحبه ای خواندنی با سردار سلیم آبادی رئیس انجمن ورزش های هوایی کشور انجام شد که شما را به خواندن متن این مصاحبه دعوت می کنیم .

سایت پروازی سیلوانا
سایت پروازی سیلوانا

شما به عنوان رئیس انجمن ورزش های هوایی کشور ظرفیت و پتانسیل بخش سیلوانا و خصوصا سایت پروازی کوه خلیل را از لحاظ فنی برای توسعه این ورزش  چطور ارزیابی می کنید؟

– سایت بین المللی کوه خلیل به لحاظ ارتفاعی که دارد یکی از بی نظیر ترین سایت ها در  کشور وحتی در کشور های همجوار است،با در نظر گرفتن ارتفاع و تیکاپی  که خلبان بلند می شود و در آسمان به منظره چشم انداز طبیعت منطقه می نگرد و در آخر در سواحل زیبای سد شهر چای فرود می آید واقعا لحظات به یاد ماندنی در ذهنش حک خواهد شد.

این منطقه با آب وهوای مطلوب وخاصی که دارد می تواند در فصول مختلفی برای برگزاری مسابقات و جشنواره های پاراگلایدر و دوره های آموزشی آن مورد استفاده واقع شود،هم چنین این سایت ظرفیت برگزاری انواع دیگری از رشته های ورزشی هوایی را هم دارد وباید اشاره کنم که این منطقه با مردمانی خون گرم ومهمان نوازی که دارد بهترین مکان برای جذب توریست ورزشی خواهد بود که انشالله به تبع آن برای مردمان خونگرم آن اشتغال زایی و کار آفرینی هم صورت خواهد گرفت.

آسمان زیبای سیلوانا
آسمان زیبای سیلوانا

سردار سلیم محمود آبادی  زیر ساخت های این منطقه را چطور ارزیابی می کنید در این راستا چه درخواستی از مسئولین دارید؟

زیر ساخت اصلی همت مردم ومسئولین  است،در جلسه ای که با بخشدار محترم وشهردار منطقه داشتم  اعلام آمادگی کرده اند که هرگونه مساعدتی را انجام دهند،ما خیلی انتظارات  وتوقع بالایی نداریم اما حداقل اقامتگاهی  باشد که مربی ها وخلبلانان پاراگلایدر در آن اسکان داده شوند وزمانی که مسابقات یا دوره های آموزشی در اینجا برگزار نمی شوند مورد استفاده گردشگران وتوریست ها قرار گیرد.

آسمان پروازی بسیار زیبای سیلوانا
آسمان پروازی بسیار زیبای سیلوانا

– لطفا نظر خود را در مورد منطقه و مردم شهر پاراگلایدر ایران بگویید؟

با مطالعات  زیادی که قبل ا ز ورودم به اینجا در مورد منطقه داشتم ،هرگز تصور چنین جای بکری با چنین مردمان خونگرمی را نداشتم،و بدون تعارف می گویم در هیچ جای ایران چنین منطقه ای رانمی توان یافت،از  همین جا از تمامی مردمان منطقه  ومسئولان محترم آن که نهایت همکاری را با ما داشتند ودارند  صمیمانه سپاسگذاریم و برای این منطقه و مردمان مهمان نواز آن پشرفت و توسعه پایدار را آرزو دارم.

گالری عکس سایت پروازی سیلوانا

منابع :

رجان اینفو

پرواز آزاد

ashkan

عاشق پرواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *