آموزش لوازم جانبی پاراگلایدر – پاراموتور

با سلام

قسمت پنجم از سری آموزش های مجازی آموزش پاراگلایدر و پاراموتور را با معرفی لوازم جانبی و تجهیزات مورد نیاز در این ورزش دنبال خواهیم نمود ؛ لوازم جانبی به طور کلی میتوانند به سه دسته ضروری ، نیمه ضروری و حرفه ای تقسیم بندی شوند .

لوازم جانبی ضروری در پاراگلایدر

 

vakitalkiرادیو بی سیم : اهمیت استفاده از رادیو بیسیم عموما در پرواز ها دیده می شود ، شاید خلبانان انفرادی از بی سیم استفاده نکنند اما همیشه ارتباط با  زمین امری حیاطیست و حرفه ای ترین خلبان ها نیز برای استعلام وضعیت از رادیو بیسیم استفاده میکنند و شما نیز بدون فکر کردن این مورد را تهیه کنید و همیشه بهمراه داشته باشید .

 

 

دستگاه جی پی اس
دستگاه جی پی اس

جی پی اس GPS : شاید در نگاه اول موقعیت یابی با جی پی اس فقط در مواقع اضطرار کارامد باشد اما با کمی واقع نگری میتوان دریافت که یک راننده ماهر و مسلط به جاده نیز  نیازمند استفاده از سیستم موقعیت یاب ماهواره ای GPS بوده و ممکن است بدون استفاده از این سیستم دچار اشتباه شود ؛ در پاراگلایدر نیز تعیین موقعیت دقیق در ارتفاع به خصوص در  کوهستان یا دشت هایی که محیطی شبیه به هم دارند و بویشه در سطح شهر بسیار الزامیست و کوچکترین اشتباه در محاسبات می تواند مکان فرود را به کلی تغییر دهد که به کمک gps میتوان مناسب ترین نقطه را جهت فرود تعیین نمود ؛ تعیین ارتفاع نیز یکی از وظایف gps است که یکی از ضروری ترین ملزومات در پرواز محسوب می شود  .

 

tn_4helmetکلاه ایمینی : قبلا نیز اهمین و ضرورت استفاده از کلاه ایمنی عنوان شد ، در لحظه فرود ممکن است هزاران اتفاق رخ دهد و شما بر طبق محاسبات در محیط معین فرود نیامده و دچار اختلال شوید ؛ تصور کنید که بر روی درخت و یا محیط سنگلاخی فرود می آیید ، شاید آسیب دیدن دست و پا امری اجتناب ناپذیر باشد اما محافظت از ناحیه سر و صورت فقط مستلزم استفاده از کلاه ایمنی می باشد که بار ها و بارها افراد زیادی را از مرگ حتمی نجات داده است .

 

ادامه دارد /// درحال تکمیل

ashkan

عاشق پرواز

یک دیدگاه در “آموزش لوازم جانبی پاراگلایدر – پاراموتور

  1. سلام مرسی از آموزش هایی که در اختیار همه قرار دادین، خیلی علاقه به یادگیری پرواز با پاراگلایدر دارم و مشغول تحقیق در رابطه با یک خلبان خوب هستم. در صورت امکان اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *