شناخت لوازم ایمنی – پاراگلایدر – پاراموتور

برای تجربه یک پرواز لذت بخش حتما میبایست موارد امنیتی نیز سراوحه کار قرار گیرند چرا که یک اشتباه کوچک و زمان بسیار اندک برای جبران آن می تواند زمینه ساز حادثه شود که رعایت نکات ایمنی و همچنین استفاده از ابزار ایمنی مناسب  می تواند خطرات ناشی از سقوط و یا فرود نادرست را کاهش دهد .

  • عناوین اصلی ایمنی پرواز :
  1. کلاه ایمنی
  2. چتر نجات
  3. هواشناسی
  4. رادار
  5. توپوگرافی
  6. ایربگ AIRBAG

در بخش های دیگر آموزش ( کلیک کنید ) نکات ایمنی معرفی شده اند .

کلاه ایمینی :

downhilll-mat-black

tn_2h19کلاه ایمنی پاراگلایدر انواع مختلفی دارد که در مجموع شباهت زیادی بین آنها است و تفاوت ها عمدتا مربوط به ظاهر آنهاست ، دو تفاوت عمده کلاه ایمنی شامل کلاه های مجهز به رادیو بیسیم و کلاه های بدون رادیو بیسیم هستند .

 

 

 

 

چتر نجات :

SWING_ORANGE_CROSS_ueber_Wasser

1377297_516203595190757_6133392996941287226_nاهمیت چتر نجات به قدریست که باید گفت اگر چتر نجات ندارید هرگز اقدام به پرواز نکنید ؛ این احتمال که به دلیل شرایط خاص محیطی و یا اشتباه انسانی پاراگلایدر را دچار نقص فنی کند وجود دارد ، لذا وجود چتر نجات می تواند شما را از مرگ حتمی نجات دهد .

ممکن است به دلیل وزش نامتقارن باد و یا قرار گرفتن در چاله های هوایی چتر شما و بند های نگه دارنده در هم تنیده شود و باز کردن آن ها در ارتفاع و در حال سقوط غیر ممکن باشد که در این همگام استفاده از چتر نجات ناجی جان شما خواهد شد  .

 

 

هواشناسی :

یکی از دلایل اصلی سقوط با پاراگلایدر شرایط بد جویست ، ممکن است در لحظه پرواز و یا در مکان شروع پرواز وضع هوا مساعد باشد ، اما چند کیلیومتر ان طرف تر شرایط نامساعدی مانند مه آلود بودن هوا و یا وجود طوفان و گردباد امنیت جانی شما را به خطر اندازد ؛ لذا بهره گیری از ابزار هواشناسی  الزامیست  .

weather app

اپلیکیشن هواشناسی :  وجود یک اپلیکیشن دقیق هواشناسی و یا سایت هواشناسی در موبایل یا تبلت شما می تواند شما را از وضعیت جوی آگاه سازد .

paraglajder

هنگام پرواز در مناطق کوهستانی حتما به مه آلود بودن مناطق مختلف توجه کنید ، پرواز درون مه بسیار خطرناک است چرا که سرعت عمل را در هنگام برخورد با کوه و سایر موانع تا حد 95 درصد کاهش می دهد .

 

badnama

بادنمای کیسه ای : بادنمای کیسه ای یکی از ابزاری است که حتی در مدرن ترین پایگاه های هوایی از آن استفاده می شود و درست کردن آن به صورت دستی نیز کار ساده ایست ، این ابزار به راحتی جهت و قدرت باد را به شما نمایش می دهد که برای پرواز با پاراگلایدر بسیار ضروریست .

gps

ارتفاع سنج و سرعت سنج : یک جی پی اس حرفه ای  کلیه این اکانات را به تنهایی دارد اما به دلیل قیمت های بالای آن معمولا ارتفاع سنج و سرعت سنج های مجزا استفاده می شود ، این وسیله جز لوازم لازم پرواز است اما بدون ان ها و با استفاده از موبایل های هوشمند و قطعات ارزان قیمت تر نیز می توان به پرواز پرداخت و

رادار :

رادار در صنعت هوایی بسیار حائز اهمیت است ، در خلبانی فوق سبک رادار ها با رادار های هواپیمایی متفاوت است و در بسامد های پایین تر جهت تشخیص موانع نزدیک به کار می روند ، رادار های  خلبانی فوق سبک عمدتا در مزارع و شهر هایی که هواپیماهای سمپاشی و یا هلیکوپتر ها در آن ها در حرکت هستند کاربرد دارد و با زدن سوت ممتد با صدای متغیر شمارا از نزدیک شدن موانع باخبر میسازد ، قطعا پاراگلایدر  برای صفحه رادار هلیکوپتر و برج های مراقبت مخفی است پس  این وضیفه شماست که از وجود موانع هوایی باخبر باشید و عکس العمل بموقع را در مقابل انها نشان دهید .

 

ashkan

عاشق پرواز

یک دیدگاه در “شناخت لوازم ایمنی – پاراگلایدر – پاراموتور

  1. با سلام و خسته نباشید.استاد ارجمند از شما خیلی ممنون میباشم که با آموزش رایگان بدونه چشم داشت ما را راهنمایی میکنید اجرتان با خدا. همیشه سالم و سرحال با خانواده کنار هم روزهای خوشی داشته باشین .اگه امکان داره شماره تماس برام بفرستین تا در مورد تهیه تچهیزات مناسب یاریم کنین منم پرواز رو دوست دارم ولی هزینه خیلی بالاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *